Dnia 16 maja w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie został zainaugurowany Jubileuszowy Rok Ignacjański 2021-2022. Przed rozpoczęciem Eucharystii Ks. Biskup Jarecki pobłogosławił ikonę św. Ignacego Loyoli, która będzie towarzyszyła relikwiom świętego w pielgrzymce po jezuickich kościołach. 13 kościołem jezuickim, w którym gościć będą relikwie naszego założyciela jest Parafia Św. Andrzeja Boboli SJ w Bydgoszczy.

W sobotę (18.09) w święto św. Stanisława Kostki, jezuity, Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży, podczas Mszy Św. o godz. 16.oo przywitamy w naszej parafii wspomniane Relikwie i Ikonę. Podczas tej Mszy Św. będziemy modlili się przez wstawiennictwo św. Stanisława i św. Ignacego z dziećmi i młodzieżą oraz za dzieci i młodzież, do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci, które w tym roku mają przyjąć I Komunię Świętą, młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania i ich Rodziców, po Mszy Św. będzie krótkie spotkanie z Rodzicami, dziećmi i młodzieżą.

Nawiedzenie Relikwii i Ikony św. Ignacego Loyoli, w naszej parafii potrwa do piątku (24.09), kiedy to podczas mszy o 18.00 pożegnamy święte przedmioty. Szczegółowy plan tygodnia uroczystości można znaleźć na plakatach w gablotach oraz na stronach internetowych parafii. Przypominamy, że w naszym kościele (świątyni jubileuszowej) można codzienne uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.