Ogłoszenia

2 Maja 2021 r.
5. Niedziela Wielkanocna
 
1. Dzisiaj (2.05) piąta niedziela Wielkanocna, i pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Św. o godz. 16.oo adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza Św. dla małżeństw niesakramentalnych, czyli cywilnych związków małżeńskich, mających przeszkodę do zawarcia ślubu kościelnego, o godz. 17.oo w kaplicy Matki Bożej. Obchodzimy dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Jutro w poniedziałek (3.05) Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze Św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę.
3. Maj, to miesiąc tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie po Mszy Św. o godz. 16.oo, ale zachęcamy też tych co nie mogą być w kościele do rodzinnego uczczenia NMP poprzez wspólne odmówieni Litanii Loretańskiej w domach. Papież Franciszek zachęca aby maj był szczególnym czasem modlitwy o zakończenie pandemii.
4. We wtorek (4.05) wspomnienie św. Floriana, męczennika.
5. W środę (5.05) o godz. 18.oo zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie. Modlitwę poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miłość Maryi”
6. W czwartek (6.05) święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, będzie to też pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Św. o 16.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 18.oo Msza Św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz za Liturgiczną Służbę Ołtarza i ich Rodziny.
7. W piątek (7.05) pierwszy piątek miesiąca, Msza Św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 16.oo a następnie nabożeństwo i adoracja.
8. W sobotę (8.05) przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski.
9. Przyszła niedziela (9.05) to szósta Niedziela Wielkanocna, w naszej parafii będzie to dzień Pierwszej Komunii Świętej dla grupy dzieci z naszej parafii. Dzieci przystąpią do sakramentu Eucharystii podczas Mszy Św. o godz. 11.oo, w związku z tym, że nadal obowiązują nas obostrzenia związane z pandemią w uroczystości tej będą mogły uczestniczyć tylko dzieci i ich najbliższa rodzina. Przepraszamy wszystkich normalnie uczestniczących w tej Mszy Św. i zapraszamy Was na inne godziny. Dziękujemy za wyrozumiałość i prosimy o modlitwę w intencji dzieci. O godz. 15.oo zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
10. 14 maja (piątek) rozpoczniemy kolejny Kurs dla Narzeczonych prowadzony metodą Ruchu Spotkań Małżeńskich (4 spotkania), więcej informacji i zapisy w kancelarii parafialne (liczba miejsc ograniczona).j
11. 20 maja w naszej świątyni rozpoczniemy obchodzony w Kościele a szczególnie w naszym zakonie Rok Św. Ignacego Loyoli. Św. Ignacy(1491-1556) został ranny w bitwie o Pampelunę dnia 20 maja 1521 roku. To wydarzenie zapoczątkowało proces jego przemiany duchowej, który z próżnego rycerza zmienił go w pokornego żołnierza Jezusa Chrystusa. W ramach obchodów Roku Ignacjańskiego będziemy Was zapraszać do udziału w najróżniejszych inicjatywach przypominających sylwetkę świętego Założyciela i popularyzujących duchowość ignacjańską. Na mocy dekretu Penitencjarii Apostolskiej z dnia 24 marca 2021 roku nasz kościół będzie na czas trwania Roku Ignacjańskiego świątynią jubileuszową, którą pobożnie nawiedzając będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Więcej informacji w najbliższym czasie.
12. Przypominamy, że w kościele w czasie nabożeństw może przebywać 35 na dole i dodatkowo 20 osób na chórze (od wtorku 50 i 30 osób). Prosimy o zachowywanie w świątyni obowiązujących przepisów i kierowanie się przykazaniem miłości. W świątyni zachowujemy bezpieczną odległość (1,5 metra – także w kolejce do konfesjonału) i zakładamy maseczki (zdejmujemy je tylko w chwili przystępowania do Komunii Św.). Pamiętajmy o tych wymaganiach i chrońmy nasze i bliźnich zdrowie.
13. „Przewodnik Katolicki” oraz „LʼOsservatore Romano” są wyłożone na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
14. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii. Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub do biura parafialnego. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Parafii: Bank Ochrony Środowiska S.A. 37 1540 1027 2001 7500 2642 0001.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.
 
 

Ogłoszenia z zeszłego tygodnia

 
 
18 kwietnia 2021 r.
3. Niedziela Wielkanocna
 
1. Dzisiaj (18.04) trzecia niedziela Wielkanocna – Niedziela Modlitw za kierowców i Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny, któremu w tym roku towarzyszą słowa: “Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Specyfiką tegorocznych obchodów ma być rodzinne i osobiste czytanie Pisma Świętego. Zapraszamy.
2. We wtorek (20.04) o godz. 19.oo zapraszamy na comiesięczne uwielbienie „Jezus w centrum Bydgoszczy”, oprócz muzyki, śpiewu, uwielbienia Boga, będzie też dobra konferencja duchowa.
3. W czwartek (22.04) będziemy obchodzili nasze zakonne Święto NMP, Matki Towarzystwa Jezusowego, które przypada w rocznicę złożenia przez pierwszych Jezuitów uroczystych ślubów (22.04.1541 r.).
4. W piątek (23.04) uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.
5. Przyszła niedziela (25.04) to Światowy Dzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne.
6. Przypominamy, że w kościele w czasie nabożeństw może przebywać 35 na dole i dodatkowo 20 osób na chórze. W czasie spowiedzi i adoracji w kościele może przebywać maksymalnie 35 osób. Prosimy o zachowywanie w świątyni obowiązujących przepisów i kierowanie się przykazaniem miłości. W świątyni zachowujemy bezpieczną odległość (1,5 metra – także w kolejce do konfesjonału) i zakładamy maseczki (zdejmujemy je tylko w chwili przystępowania do Komunii Św.). Pamiętajmy o tych wymaganiach i chrońmy nasze i bliźnich zdrowie.
7. „Przewodnik Katolicki” jest wyłożony na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
8. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii. Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub do biura parafialnego. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Parafii: Bank Ochrony Środowiska S.A. 37 1540 1027 2001 7500 2642 0001.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.