Ogłoszenia Duszpasterskie

19 maja 2024 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Wszystkim, którzy zaangażowali się, ofiarowali czas i siły w przygotowanie kościoła oraz uczestniczyli w parafialnej uroczystości, święcie naszego Patrona składamy serdeczne z serca płynące podziękowanie.
  2. Dzisiaj (19.05) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, koniec Okresu Wielkanocnego i Komunii Wielkanocnej.
  3. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Św. o godz. 16.oo
  4. Jutro w poniedziałek (20.05) Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  5. W czwartek (23 maja) święto ku czci Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. W piątek (24.05) wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, Matki Dobrej Drogi i Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
  7. Za tydzień, w niedzielę (26.05), Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  8. Marsz dla Życia i Rodziny w Bydgoszczy to odbywająca się cyklicznie radosna manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku do ludzkiego życia. Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu dania świadectwa o podstawowej wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartych na przyjęcie i wychowanie dzieci. W tym roku wydarzenie odbędzie się 26 maja. Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 3o w katedrze bydgoskiej, a po jej zakończeniu (około godziny 14.oo) uczestnicy wyruszą ulicami Bydgoszczy w kierunku parafii Świętego Wincentego a Paulo (bazylika). Na placu przykościelnym odbędzie się piknik rodzinny z różnorodnymi atrakcjami. Serdecznie zapraszamy.
  9. W dniach 24-26 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie. W tym roku wydarzenie potrwa trzy dni. W piątek i sobotę odbywać będą się rozmowy z zaproszonymi gośćmi w Bibliotece UKW. 26 maja na scenie pojawią się zespoły Arka Noego oraz 2Tm2,3. Koncerty oraz towarzyszący Festiwalowi festyn odbędą się w niedzielę obok Bydgoskiej Bazyliki. Wszystkie informacje oraz program festiwalu można znaleźć na stronie internetowej: art.
  10. „Przewodnik Katolicki” oraz „LʼOsservatore Romano” są wyłożone na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

 

Ogłoszenia z zeszłego tygodnia

12 maja 2024 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy Św. o godz. 11.oo grupa dzieci z naszej parafii przystąpi po raz pierwszy do Sakramentu Eucharystii. Jest to też 2 niedziela miesiąca; wyjątkowo (ze względu na I Komunię) po Mszy Św. o godz. 12.3o zapraszamy na modlitwę za rodziny z błogosławieństwem relikwiami bł. Rodziny Ulmów. O godz. 15.oo Godzina Miłosierdzia.
 2. Nabożeństwa majowe z nowenną do Ducha Świętego codziennie po Mszy Św. o godz. 16.oo
 3. W ramach przygotowania do naszego parafialnego odpustu, Uroczystości św. Andrzeja Boboli, zapraszamy na okolicznościowe kazania, które od poniedziałku do środy, wygłosi o. Jarosław Kuffel SJ podczas Mszy Św. o godz. 16.oo i 18.oo.
 4. Jutro w poniedziałek (13.05) wspomnienie NMP z Fatimy, o godz. 17.3o zapraszamy na różaniec, i o godz. 18.oo na Mszę Św. w intencji Ojczyzny.
 5. We wtorek (14.05) święto św. Macieja Apostoła. Po Mszy Św. o godz. 18.oo co miesięczne nabożeństwo do Św. Michała Archanioła z modlitwą o uzdrowienie.
 6. W czwartek (16 maja) będziemy obchodzili Uroczystość naszego patrona św. Andrzeja Boboli. Po uroczystej Mszy Świętej odpustowej o godz. 18.oo zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół do oratorium na wspólne świętowanie naszego patrona. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w nasze świętowanie upieczonym ciastem, prosimy o przyniesienie tych darów przed Mszą Św. do oratorium. O godz. 18.oo. będzie też comiesięczna modlitwa przez wstawiennictwo św. Ignacego Loyoli, patrona małżeństw proszących o dar potomstwa i matek w ciąży.
 7. Za tydzień, w niedzielę (19.05), Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, koniec Okresu Wielkanocnego i Komunii Wielkanocnej.
 8. Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk wraz ze wspólnotami charyzmatycznymi diecezji bydgoskiej zaprasza na czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego w sobotę 18 maja na godz. 19.3o do parafii Ducha Świętego na ul. Glinki
 9. Bardzo serdecznie dziękujemy za waszą modlitwę i pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie materialne naszej parafii.