Ogłoszenia

5 Grudnia 2021 r. 2. Niedziela Adwentu
DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE
 
1. Dzisiaj (5.12), w II niedzielę Adwentu rozpoczynamy nasze Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do środy (8.12). Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach Św. a od poniedziałku do środy podczas Mszy Św. o godz. 16.oo i 18.oo, rekolekcje poprowadzi o. Piotr Kropisz SJ. Dzisiaj też w Kościele polskim jest obchodzony Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie można składać do skarbony na środku kościoła. Po Mszy Św. o godz. 16.oo adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza Św. dla małżeństw niesakramentalnych, czyli cywilnych związków małżeńskich, mających przeszkodę do zawarcia ślubu kościelnego, o godz. 17.oo w kaplicy Matki Bożej.
2. Msze Św. Roratnie, sprawowane są w naszym kościele codziennie o godz. 7.oo. Zapraszamy do udziału w roratach, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami. Msze Św. Roratnie są transmitowane na naszym profilu.
3. We wtorek (7.12) wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
4. W środę (8.12) przypada Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP, o godz. 12.oo zapraszamy na nabożeństwo Godziny Łaski a po niej o 13.oo na Mszę Św. z nauką rekolekcyjną.
5. W środę (8.12) o 13.oo i 18.oo oraz w niedzielę 12 grudnia. o 19.oo można będzie przystąpić do Duchowej Adopcji Dzieci Poczętych („Duchowi Rodzice” zobowiązują się do 9-miesięcznej modlitwy za poczęte dzieci, które są zagrożone aborcją).
6. Za tydzień, w niedzielę (12.12) trzecia Niedziela Adwentu, o godz. 15.3o zapraszamy na odsłonięcie, przed naszym kościołem, pomnika poświęconego ludziom Solidarności. Po odsłonięciu pomnika o godz. 16.oo uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp. Krzysztof Włodarczyk. O godz. 15.oo. zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
7. W kancelarii i zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
8. Przypominamy, że spowiadamy w naszej świątyni w soboty, niedzielę i święta podczas wszystkich Mszy Św., a w dni powszednie od poniedziałku do piątku podczas rannej Mszy Św., po południu od 16.oo do 17.oo i podczas Mszy Św. o godz. 18.oo.
9. Informujemy, że również w tym roku nie będzie mogła odbyć się zwyczajna wizyta kolędowa ze względu na trwającą pandemię. Tak jak w ubiegłym roku będziemy zapraszać do wspólnej modlitwy mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii. Jednocześnie też informujemy, że będzie możliwa wizyta duszpasterska na życzenie. Wszystkich tych, którzy chcieliby nas zaprosić w początkowych tygodniach stycznia – prosimy o przyniesienie do zakrystii lub do kancelarii parafialnej kartek z informacją adresową oraz nr telefonu.
10. Młodzież z RCS-ów (Ruchu Czystych Serc), zaprasza do udziału w akcji „Paczuszka dla maluszka”, organizowanej przez „Fundację Małych Stópek”. Celem inicjatywy jest wsparcie dzieci w do-mach dziecka, domach samotnej matki, domach pomocy społecznej oraz hospicjach na terenie całej Polski. Symbolem akcji jest specjalna „paczuszkowa” bombka.
11. Przewodnik Katolicki” jest wyłożone na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
12. Prosimy o zachowywanie w świątyni obowiązujących przepisów i kierowanie się przykazaniem miłości. W świątyni zachowujemy bezpieczną odległość i zakładamy maseczki (zdejmujemy je tylko w chwili przystępowania do Komunii Św.). Pamiętajmy o tych wymaganiach i chrońmy nasze i bliźnich zdrowie.
13. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii. Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub do biura parafialnego. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Parafii: Bank Ochrony Środowiska S.A. 37 1540 1027 2001 7500 2642 0001.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.
 
 
 

Ogłoszenia z zeszłego tygodnia

 
 
28 listopada 2021 r 1. Niedziela Adwentu
 
1. Dzisiaj (28.11) I Niedziela Adwentu. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w którym kontynuujemy trzyletni program duszpasterski ukierunkowany na lepsze poznanie i przeżywanie Mszy Św. „Posłani w pokoju Chrystusa”.
2. „Wypominki”, nabożeństwo za zmarłych dzisiaj o godz. 12.15, a w poniedziałek i wtorek o 17.45.
3. Od poniedziałku, rozpoczynamy Msze Św. Roratnie, które w naszym kościele będą codziennie o godz. 7.oo. Zapraszamy do udziału w roratach, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które są znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść. Po Mszy można razem, przed pójściem do pracy a dzieci do zajęć szkolnych zjeść wspólnie śniadanie i wykorzystać ten czas, na wspaniałą rodzinną katechezę i wspólne przygotowanie się do świąt. Msze Św. Roratnie będą transmitowane na naszym profilu.
4. Do wtorku po Mszy Św. o godz. 16.oo trwa Nowenna do Św. Andrzeja Boboli.
5. We wtorek (30.11) święto św. Andrzeja Apostoła.
6. W środę (1.12) wspomnienie śś. Edmunda Campiona, Roberta Southwella, kapłanów jezuitów i towarzyszy męczenników, o godz. 18.oo zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie. Modlitwę poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miłość Maryi”.
7. W Czwartek (2.12) pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Św. o 16.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 18.oo Msza Św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz za Liturgiczną Służbę Ołtarza i ich Rodziny
8. W piątek (3.12) święto św. Franciszka Ksawerego, kapłana, jezuity patrona Misji, będzie to też pierwszy piątek miesiąca, Msza Św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 16.oo a następnie nabożeństwo i adoracja.
9. W sobotę (4.12), wspomnienie św. Barbary, coroczny Dzień Modlitw za Bezrobotnych, będzie to też pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP z rozważaniem o godz. 16.oo, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie
10. Za tydzień, w niedzielę (5.12) Druga Niedziela Adwentu, w dniu tym rozpoczniemy nasze Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do środy (8.12), rekolekcje poprowadzi jezuita o. Piotr Kropisz SJ. Niedziela ta to też Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi. Po Mszy Św. o godz. 16.oo adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza Św. dla małżeństw niesakramentalnych, czyli cywilnych związków małżeńskich, mających przeszkodę do zawarcia ślubu kościelnego, o godz. 17.oo w kaplicy Matki Bożej.
11. W kancelarii i zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
12. W środy adwentu, po południu, w kruchcie kościoła Młodzież z RCS-ów (Ruchu Czystych Serc), zaprasza do udziału w akcji „Paczuszka dla maluszka”, organizowanej przez „Fundację Małych Stópek”. Celem inicjatywy jest wsparcie dzieci w domach dziecka, domach samotnej matki, domach pomocy społecznej oraz hospicjach na terenie całej Polski. Symbolem akcji jest specjalna „paczuszkowa” bombka.
13. Zapraszamy do wsparcia akcji “Rodacy Bohaterom” będącą cykliczną inicjatywą pomocową skierowaną głównie do naszych Rodaków za wschodnią granicą. Pomóc można poprzez przyniesienie artykułów spożywczych i chemii gospodarczej i złożenia ich w zakrystii. Akcja trwa do 3 grudnia.
14. Przewodnik Katolicki” z comiesięcznym dodatkiem modlitewnym oraz „LʼOsservatore Romano” są wyłożone na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
15. Prosimy o zachowywanie w świątyni obowiązujących przepisów i kierowanie się przykazaniem miłości. W świątyni zachowujemy bezpieczną odległość i zakładamy maseczki (zdejmujemy je tylko w chwili przystępowania do Komunii Św.). Pamiętajmy o tych wymaganiach i chrońmy nasze i bliźnich zdrowie.
16. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii. Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub do biura parafialnego. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Parafii: Bank Ochrony Środowiska S.A. 37 1540 1027 2001 7500 2642 0001.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.