Ogłoszenia

15 maja 2022 r.
V. Niedziela Wielkanocna
 
1. Dzisiaj (15.05) – piąta Niedziela Wielkanocna – podczas Mszy Św. o godz. 11.oo, grupa dzieci z naszej parafii przyjmie po raz pierwszy Komunię Świętą. Pamiętajmy o nich i ich rodzinach w naszej modlitwie. O godz. 17.3o zapraszamy na uwielbienie „Jezus w centrum Bydgoszczy” oprócz muzyki, śpiewu, uwielbienia Boga, będzie też dobra konferencja duchowa.
2. Maj, to miesiąc tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie (w niedzielę i dni powszednie) po Mszy Św. o godz. 16.oo, ale zachęcamy też tych co nie mogą być w kościele do rodzinnego uczczenia NMP poprzez wspólne odmówieni Litanii Loretańskiej w domach.
3. Jutro w poniedziałek (16 maja) będziemy obchodzili uroczystość naszego patrona św. Andrzeja Boboli. Po uroczystej Mszy Świętej odpustowej o godz. 18.oo zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół do Oratorium na wspólne świętowanie naszego patrona. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w nasze świętowanie, upieczonym ciastem, prosimy o przyniesienie tych darów przed Mszą Św. do Oratorium.
4. W czwartek (19.05) o godz. 18.oo zapraszamy na Mszę Św. i comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Ignacego Loyoli, patrona małżeństw proszących o dar potomstwa i matek w ciąży.
5. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii.
6. „Przewodnik Katolicki” jest wyłożony na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa
 
 
 

Ogłoszenia z zeszłego tygodnia

 

8 maja 2022 r.
IV. Niedziela Wielkanocna
Światowy Dzień Modlitw o Powołania
 
1. Dzisiaj (8.05) – czwarta Niedziela Wielkanocną – 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do szczególnej służby w Kościele.
2. Maj, to miesiąc tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie (w niedzielę i dni powszednie) po Mszy Św. o godz. 16.oo, ale zachęcamy też tych co nie mogą być w kościele do rodzinnego uczczenia NMP poprzez wspólne odmówieni Litanii Loretańskiej w domach.
3. W sobotę, 7 maja rozpoczęła się Nowenna przed uroczystością odpustową Patrona Polski i naszej Parafii Św. Andrzeja Boboli. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zapraszając do tegorocznej nowenny napisał „W tym roku, za wstawiennictwem świętego Andrzeja Boboli polecać będziemy Bogu sprawę pokoju w Ukrainie oraz pomyślności dla naszej Ojczyzny”. Nowenna w naszej świątyni codziennie po Mszy Św. o godz. 16.oo. Uroczysta Msza Św. odpustowa zostanie odprawiona w poniedziałek, 16 maja, o godz. 18.oo. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy i wspólnego świętowania po Mszy Św. w Oratorium św. Jana Pawła II.
4. Jutro w poniedziałek (9.05) przeniesiona liturgicznie z niedzieli uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski.
5. We wtorek (10.05) po Mszy Św. o godz. 18.oo zapraszamy na nabożeństwo ku czci Św. Michała Archanioła z prośbą o uzdrowienie. Prośby i podziękowania do św. Michała Archanioła można składać na kartkach do skarbony na ławkach, po lewej stronie od wejścia do kościoła lub przesłać drogą e-mailową, o godz. 19.oo odbędzie się comiesięczna Męska Msza Św. Zaraz po niej odbędzie się spotkanie męskiej wspólnoty LEW JUDY, na którym m. in. będzie rozważany kolejny rozdział książki ks. Larrego Richardsa “Bądź Mężczyzną”. Na spotkania zaproszeni są wszyscy mężczyźni chętni do pogłębienia swojej duchowej formacji. Z informacją o Męskich Mszach Świętych oraz działalności Męskiej Wspólnoty LEW JUDY można zapoznać się w gablotach i ulotkach na terenie Kościoła oraz profilu fejsbukowym.
6. W piątek (13.05) wspomnienie NMP z Fatimy, o godz. 18.oo zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny
7. W sobotę (14.05) święto św. Macieja Apostoła.
8. W przyszłą niedzielę (15.05), w piątą Niedzielę Wielkanocną w naszej parafii będzie dzień Pierwszej Komunii Świętej dla grupy dzieci z naszej parafii. Dzieci przystąpią do Sakramentu Eucharystii podczas Mszy Św. o godz. 11.oo. Pamiętajmy o nich i ich rodzinach w naszej modlitwie. O godz. 17.3o. zapraszamy na uwielbienie „Jezus w centrum Bydgoszczy”.
9. Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest zakup sprzętu medycznego. Zbiórkę przed kościołem prowadzą wolontariusze Hospicjum po każdej Mszy św. Ks. Dyrektor Hospicjum dziękuje serdecznie Wielebnemu ks. Proboszczowi oraz Czcigodnym Parafianom za ofiarność w latach ubiegłych, co umożliwiało polepszenie wyposażenia Hospicjum i pozwalało na poprawę jakości życia naszych podopiecznych, a także na poprawę jakości i usprawnienie pracy personelu medycznego.
10. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii.
11. „Przewodnik Katolicki” jest wyłożony na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa