Ogłoszenia

17 Października 2021 r.
29. Niedziela zwykła
 
1. Dzisiaj, w niedzielę (17.10) o godz. 17.3o. zapraszamy na uwielbienie „Jezus w centrum Bydgoszczy”, oprócz muzyki, śpiewu, uwielbienia Boga, będzie też dobra konferencja duchowa.
2. Trwa październik – miesiąc różańcowy, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie w dni powszednie i w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.oo.
3. W poniedziałek (18.10) święto św. Łukasza Ewangelisty.
4. W środę (20.10), wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.
5. W piątek (22.10) uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa Kujawsko-Pomorskiego.
6. Za tydzień, w niedzielę (24.10) będziemy obchodzili pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny, taca w tym dniu będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne i misje naszego Zakonu.
7. Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk, serdecznie zaprasza na diecezjalne dziękczynienie za Beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, dnia 24 października 2021 r., w Katedrze Bydgoskiej o godz. 11.oo.
8. Powoli zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za naszych drogich zmarłych. „Wypominki”, nabożeństwo za zmarłych będzie odprawiane w naszej świątyni przez cały listopad w dni powszednie o 17.45 a w niedzielę o 12.15 z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Na stoliku przy końcu ławek są do pobrania kartki wypominkowe. Wypominki przyjmujemy w kancelarii i zakrystii
9. „Przewodnik Katolicki” jest wyłożony na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma pro-simy składać do skarbony obok.
10. Prosimy o zachowywanie w świątyni obowiązujących przepisów i kierowanie się przykazaniem miłości. W świątyni zachowujemy bezpieczną odległość i zakładamy maseczki (zdejmujemy je tylko w chwili przystępowania do Komunii Św.). Pamiętajmy o tych wymaganiach i chrońmy nasze i bliźnich zdrowie.
11. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii. Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub do biura parafialnego. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Parafii: Bank Ochrony Środowiska S.A. 37 1540 1027 2001 7500 2642 0001.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.
 
 

Ogłoszenia z zeszłego tygodnia

 
 
 
10 Października 2021 r. 28. Niedziela zwykła
21. Dzień Papieski
 
1. Dzisiaj, w niedzielę (10.10) pod hasłem „Nie lękajcie się” obchodzimy XXI Dzień Papieski. Swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Ofiary na stypendia można składać do skarbony na środku kościoła. O godz. 15.oo zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
2. Trwa październik – miesiąc różańcowy, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie w dni powszednie i w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.oo.
3. We wtorek (12.10) wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana i jezuity, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Św. Michała Archanioła z prośbą o uzdrowienie. Prośby i po-dziękowania do św. Michała Archanioła można składać na kartkach do skarbony na ławkach, po lewej stronie od wejścia do kościoła lub przesłać drogą e-mailową.
4. W środę (13.10), wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, o godz. 18. zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny.
5. W piątek (15.10) wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
6. W sobotę (16.10) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
7. Za tydzień, w niedzielę (17.10) o godz. 17.3o. zapraszamy na uwielbienie „Jezus w centrum Bydgoszczy”, oprócz muzyki, śpiewu, uwielbienia Boga, będzie też dobra konferencja duchowa.
o Po Mszy Św. o 11.oo zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania na comiesięczne spotkanie.
8. „Przewodnik Katolicki” jest wyłożony na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
9. Prosimy o zachowywanie w świątyni obowiązujących przepisów i kierowanie się przykazaniem miłości. W świątyni zachowujemy bezpieczną odległość i zakładamy maseczki (zdejmujemy je tylko w chwili przystępowania do Komunii Św.). Pamiętajmy o tych wymaganiach i chrońmy nasze i bliźnich zdrowie.
10. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii. Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub do biura parafialnego. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Parafii: Bank Ochrony Środowiska S.A. 37 1540 1027 2001 7500 2642 0001.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.