Ogłoszenia

29 listopada 2020 r.
1. Niedziela Adwentu
 
1. Dzisiaj, w niedzielę (29.11) I Niedziela Adwentu. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w którym kontynuujemy trzyletni program duszpasterski ukierunkowany na lepsze poznanie i przeżywanie Mszy Św. „Eucharystia tajemnicą celebrowaną”.
2. „Wypominki”, nabożeństwo za zmarłych do poniedziałku w dni powszednie o 17.45 a w niedzielę o 12.15 z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
3. Od poniedziałku, rozpoczynamy Msze Św. Roratnie, które w naszym kościele będą co-dziennie o godz. 7.oo, w środę dla tych, którzy nie mogą być rano, szczególnie dla dzieci” Roraty także o godz. 16.oo. Zapraszamy do udziału w roratach, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które są znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść. W tym roku, ze względu na sytuacje pandemiczną, wszystkie Msze Św. Roratnie będą transmitowane na naszym profilu, szczególne zaproszenie kierujemy do rodziców dzieci, aby uczestniczyć w tych Mszach całymi rodzinami, po Mszy można razem, przed pójściem do pracy a dzieci do zdalnych zajęć szkolnych zjeść wspólnie śniadanie i wykorzystać ten czas, na wspaniałą rodzinną katechezę i wspólne przygotowanie się do świąt.
4. Jutro w poniedziałek (30.11) święto św. Andrzeja Apostoła.
5. We wtorek (1.12) wspomnienie śś. Edmunda Campiona, Roberta Southwella, kapłanów jezuitów i towarzyszy męczenników.
6. W środę (2.12) ) o godz. 18.oo zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie. Modlitwę poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miłość Maryi”.
7. W Czwartek (3.12) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana, jezuity patrona Misji, będzie to też pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Św. o 16.oo Koronka do Miłosierdzia Bo-żego, a o godz. 18.oo Msza Św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz za Liturgiczną Służbę Ołtarza i ich Rodziny.
8. W piątek (4.12) wspomnienie św. Barbary, coroczny Dzień Modlitw za Bezrobotnych, będzie to też pierwszy piątek miesiąca, Msza Św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 16.oo a następnie nabożeństwo.
9. W sobotę (5.12), pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP z rozważaniem o godz. 16.oo, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie.
10. Za tydzień, w niedzielę (6.12) II Niedziela Adwentu, Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi. Po Mszy Św. o godz. 16.oo adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wy-nagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza Św. dla małżeństw niesakramentalnych, czyli cywilnych związków małżeńskich, mających przeszkodę do zawarcia ślubu kościelnego, o godz. 17.oo w kaplicy Matki Bożej.
11. Czas Adwentu to czas rekolekcji i sakramentu pokuty. Informujemy że nasze Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się od 3 niedzieli Adwentu (13.12) i będą trwały do środy (16.12). Nauki rekolekcyjne w niedziele na wszystkich Mszach Św. a od poniedziałku do środy podczas Mszy Św. o godz. 16.oo i 18.oo, rekolekcje poprowadzi o. Paweł Sawiak TJ.
12. Przypominamy, że spowiadamy w naszej świątyni w soboty, niedzielę i święta podczas wszystkich Mszy Św., a w dni powszednie od poniedziałku do piątku podczas rannej Mszy Św., po południu od 16.oo do 17.oo i podczas Mszy Św. o godz. 18.oo.
13. W kancelarii i zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
14. „Przewodnik Katolicki” z comiesięcznym dodatkiem modlitewnym jest wyłożony na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
15. Prosimy o zachowywanie w świątyni obowiązujących przepisów i kierując się przykazaniem miłości, w kościele zachowujemy bezpieczną odległość oraz zakładamy maseczki (zdejmujemy je tylko w chwili przystępowania do Komunii Św.). Pamiętajmy o tych wymaganiach i chrońmy nasze i bliźnich zdrowie.
16. Prosimy też bardzo o zamykanie drzwi do kościoła, który jest ogrzewany.
17. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii, a w ostatnim czasie za ofiary na remont organów. Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub do biura parafialnego. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Parafii: Bank Ochrony Środowiska S.A. 37 1540 1027 2001 7500 2642 0001.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.
 

Ogłoszenia z zeszłego tygodnia

 
 
22 listopada 2020 r.
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
 
1. Dzisiaj, w niedzielę (22.11) Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego.
2. „Wypominki”, nabożeństwo za zmarłych jest odprawiane w naszej świątyni przez cały listopad w dni powszednie o 17.45 a w niedzielę o 12.15 z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Na stoliku przy końcu ławek są do pobrania kartki wypominkowe, kartki oznaczone datą będą czytane w oznaczonym dniu, kartki bez daty będą czytane według przypadającej kolejności. Wypominki przyjmujemy w kancelarii i zakrystii
3. We wtorek (24.11) wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac (kapłana) i Towarzyszy.
4. W Czwartek (26.11) wspomnienie św. Jana Berchmansa, jezuity.
5. Za tydzień, w niedzielę (29.11) Pierwsza Niedziela Adwentu. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, w którym kontynuujemy trzyletni program duszpasterski ukierunkowany na lepsze poznanie i przeżywanie Mszy Św. „Eucharystia tajemnicą celebrowaną”.
6. Przypominamy, że w związku z obecną sytuacją sanitarną, biskup ordynariusz ks. Jan Tyrawa podtrzymuje wcześniej udzieloną dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.
7. W kancelarii i zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych w Polsce płonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Dzięki niej corocznie tysiące dzieci otrzymuje pomoc w wyżywieniu, edukacji i wypoczynku zapewnianą poprzez działalność Caritas Diecezjalnych. Ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na pomoc potrzebującym dzieciom z zagranicy.
8. „Przewodnik Katolicki” jest wyłożony na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
9. Prosimy o zachowywanie w świątyni obowiązujących przepisów i kierując się przykazaniem miłości, w kościele zachowujemy bezpieczną odległość oraz zakładamy maseczki (zdejmujemy je tylko w chwili przystępowania do Komunii Św.). Pamiętajmy o tych wymaganiach i chrońmy nasze i bliźnich zdrowie.
10. Prosimy też bardzo o zamykanie drzwi do kościoła, który jest ogrzewany.
11. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii. Chcemy też poinformować, że w wyniku uszkodzenia – ze starości, zmuszeni byliśmy oddać do naprawy miech pierwszego manuału naszych organów. Przewidywany koszt naprawy to 15 000 zł. Gdyby ktoś chciał wesprzeć ten cel będziemy bardzo wdzięczni. Mamy nadzieję, że do Świąt Bożego Narodzenia – odnowiony miech wróci na swoje miejsce Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub do biura parafialnego. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Parafii: Bank Ochrony Środowiska S.A. 37 1540 1027 2001 7500 2642 0001.
12. „Ku większej bliskości z Jezusem” to tytuł internetowych rekolekcji ignacjańskich w życiu codziennym, które organizuje Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury, ośrodek prowadzony przez Jezuitów. Przez trzy tygodnie, od 29.11 do 20.12 chcemy zaproponować czas duchowej odnowy według metody św. Ignacego z Loyoli. Dzięki rekolekcjom chcemy lepiej przygotować się do przeżycia Bożego Narodzenia, pogłębiając relację z Tym, na którego zarazem czekamy i który już jest obecny w naszym życiu. Proponowane rekolekcje będą się odbywać w formule online – potrzebne treści będziemy przesyłać na emaile. Również w formule online będą się odbywały indywidualne spotkania z kierownikiem duchowym. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy osoby, które pierwszy raz spotkają się z taką metodą jak i osoby które już wcześniej odprawiały Ćwiczenia Duchowe. Aby wziąć udział w rekolekcjach trzeba się na nie zapisać poprzez stronę internetowa www.eccc.pl.
13. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej, afiliowany do Akademii Katolickiej w Warszawie ogłasza nabór na Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej oraz Studium Duchowości Karmelitańskiej. Studium Duchowości Karmelitańskiej jest propozycją skierowaną dla wszystkich, którzy chcą pogłębić własne życie duchowe. Zajęcia będą odbywały się w formie zdalnej, dwa razy w miesiącu, we wtorki od godz. 17.oo do 20.3o. Ponadto zapraszamy do korzystania z Biblioteki Prymasowskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej, która mieści się przy ul. Grodzkiej 18. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i korzystania z biblioteki dostępne są na stronie internetowej www.bydgoskateologia.pl.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.