Ogłoszenia

4 lipca 2021 r.
14. Niedziela Zwykła
 
1. Dzisiaj (4.07) pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Św. o godz. 16.oo nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i adoracja do godz. 19.oo. Msza Św. dla małżeństw niesakramentalnych, czyli cywilnych związków małżeńskich, mających przeszkodę do zawarcia ślubu kościelnego, o godz. 17.oo w kaplicy Matki Bożej..
2. We wtorek (6.07) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
3. W środę (7.07) o godz. 18.oo zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie. Modlitwę poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miłość Maryi”
4. W czwartek (8.07), wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
5. W piątek (9.07), wspomnienie św. chińskich męczenników Leona Mangina (kapłana), Marii Zhu Wu i Towarzyszy z Towarzystwa Jezusowego.
6. Za tydzień, w niedzielę (11.07) o godz. 15.oo zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
7. Trwają wakacje, spowiedź tylko podczas Mszy Św. a przez lipiec i sierpień w niedziele nie będą odprawiane Msze Św. o godz. 12.3o. Wznowimy je po wakacjach, 5 września.
8. „Przewodnik Katolicki” jest wyłożony na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
9. Prosimy o zachowywanie w świątyni obowiązujących przepisów i kierowanie się przykazaniem miłości. W świątyni zachowujemy bezpieczną odległość i zakładamy maseczki (zdejmujemy je tylko w chwili przystępowania do Komunii Św.). Pamiętajmy o tych wymaganiach i chrońmy nasze i bliźnich zdrowie.
10. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii. Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub do biura parafialnego. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Parafii: Bank Ochrony Środowiska S.A. 37 1540 1027 2001 7500 2642 0001.
Wszystkim przeżywającym wakacje, parafianom i gościom, wyjeżdżającym lub pozostającym w domu, życzymy owocnego i dobrego wypoczynku w przyjaźni z Bogiem i innymi ludźmi.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.
 

 

Ogłoszenia z zeszłego tygodnia

 
 
20 Czerwca 2021 r.
12. Niedziela Zwykła
 
1. Dzisiaj (20.06) o godz. 17.3o zapraszamy na ostatnie przed wakacjami uwielbienie „Jezus w centrum Bydgoszczy”, oprócz muzyki, śpiewu, uwielbienia Boga, będzie też dobra konferencja duchowa.
2. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Nabożeństwa czerwcowe codziennie, w nie-dzielę i dni powszednie po Mszy Św. o godz. 16.oo.
3. W poniedziałek (21.06) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – jezuity, patrona studentów i ministrantów.
4. W środę (23.06) obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
5. W czwartek (24.06) przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przy-gotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.oo.
6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Za ten kończący się rok szkolny podziękujemy za tydzień podczas Mszy Św. o godz. 11.oo.
7. Trwa rok św. Ignacego, w tym okresie w naszym kościele (świątyni jubileuszowej) można co-dzienne uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
8. Prosimy o zachowywanie w świątyni obowiązujących przepisów i kierowanie się przykazaniem miłości. W świątyni zachowujemy bezpieczną odległość i zakładamy maseczki (zdejmujemy je tylko w chwili przystępowania do Komunii Św.). Pamiętajmy o tych wymaganiach i chrońmy nasze i bliźnich zdrowie.
9. „Przewodnik Katolicki” oraz „LʼOsservatore Romano” są wyłożone na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
10. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii. Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub do biura parafialnego. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Parafii: Bank Ochrony Środowiska S.A. 37 1540 1027 2001 7500 2642 0001.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.