Ogłoszenia

 
25 września 2022 r 26. Niedziela Zwykła
Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy
 
1. Dzisiaj, w niedzielę (25.09) obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
2. We wtorek (27.09) wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.
3. W środę (28.09) wspomnienie św. Wacława, męczennika.
4. W czwartek (29.09) święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
5. W piątek (30.09) wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
6. W sobotę (1.10) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Będzie to też pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP z rozważaniem o godz. 16.oo, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie, którym rozpoczniemy też miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie w dni powszednie i w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.oo.
7. Za tydzień, w niedzielę (2.10) pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 16.oo z nabożeństwem różańcowym. Msza Św. dla małżeństw niesakramentalnych, czyli cywilnych związków małżeńskich, mających przeszkodę do zawarcia ślubu kościelnego, o godz. 17.oo w kaplicy Matki Bożej.
8. Rozpoczynamy w naszej parafii działalność Szkoły Biblijnej. Będzie to grupa działająca na zasadzie kręgów biblijnych: na cotygodniowym spotkaniu będzie czytanie poszczególnych wersetów, dzielenie się rozumieniem i wątpliwościami co do tekstu oraz wspólna modlitwa. Zapraszamy każdego, kto chce pogłębić swoją wiarę, nauczyć się nowego sposobu modlitwy oraz poznać bogactwo Pisma Świętego. Pierwsze spotkanie kręgu biblijnego odbędzie się w czwartek 6 października o godz. 19.oo.
9. Młodzież klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz starszą, która chce przygotowywać się do przy-jęcia Sakramentu Bierzmowania prosimy o zapisywanie się w kancelarii gdzie też można otrzymać więcej informacji. Pierwsze w tym roku spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania a tydzień w niedzielę, 2 października, po Mszy Św. o 11.oo.
10. Trwa nabór do grupy ministranckiej, którą będzie prowadził o. Paweł Sawiak SJ. Zapraszamy chłopców i dziewczynki w wieku od 7 do 15 lat. Prosimy rodziców przychodzących do naszej parafii, aby zachęcili swoje dzieci do służby przy ołtarzu. Pierwsze spotkanie grupy ministranckiej odbędzie się w niedzielę, 2 października, po Mszy o godz.11.oo. Wszelkie informacje w zakrystii.
11. Ks. Bp Krzysztof Włodarczyk i Wojownicy Maryi zapraszają 1 października na Rodzinny Różaniec ulicami Bydgoszczy. Rozpoczęcie o godz. 11.oo w katedrze bydgoskiej a zakończenie Mszą św. w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej o 12.oo.
12. „Przewodnik Katolicki” z comiesięcznym dodatkiem modlitewnym jest wyłożony na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
13. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.
 
 
 

Ogłoszenia z zeszłego tygodnia

 
 
18 września 2022 r 25. Niedziela Zwykła
Dzień Środków Społecznego Przekazu
 
1. Dzisiaj w niedzielę (18.09) pod hasłem «Słuchanie uchem serca» obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszy Św. o godz. 11.oo spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
2. We wtorek (20.09) wspomnienie św. męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegona (kapła-na), Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy.
3. W środę (21.09) Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy Św. o godz. 18.oo ks. bp Krzysztof Włodarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
4. W czwartek (22.09) o godz. 19.oo zapraszamy na ostatni koncert w ramach „Czwartkowych Wieczorów Organowych i Kameralnych” u Jezuitów. wystąpią: p. Mikołaj Sarad (saksofon) i p. Michał Dzięcioł (organy).
5. W piątek (23.09) wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana.
6. Za tydzień, w niedzielę (25.09) będziemy obchodzili w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
7. Młodzież klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej oraz starszą, która chce przygotowywać się do przy-jęcia Sakramentu Bierzmowania prosimy o zapisywanie się w kancelarii gdzie też można otrzymać więcej informacji.
8. Rozpoczynamy nabór do grupy ministranckiej, którą będzie prowadził o. Paweł Sawiak SJ. Zapraszamy chłopców i dziewczynki w wieku od 7 do 15 lat. Prosimy rodziców przychodzących do naszej parafii, aby zachęcili swoje dzieci do służby przy ołtarzu. Pierwsze spotkanie grupy ministranckiej odbędzie się w Niedzielę 2 października po Mszy o godz.11.00. Wszelkie informacje w zakrystii.
9. Męska wspólnota LEW JUDY, działająca przy naszej parafii organizuje wyjazd na Męskie Oblężenie Jasnej Góry. To jednodniowe wydarzenie zawierające Eucharystię, czas uwielbienia, różaniec, konferencje i świadectwa. W tym roku mówcami będą: o. Michał Legan, Krzysztof Zuba oraz nasz ordynariusz bp Krzysztof Włodarczyk. Wyjazd odbędzie się w sobotę 24 września. Wszelkie informacje i zapisy w zakrystii.
10. W piątek 23 września o godz. 17.oo rozpoczniemy czterotygodniowy Kurs dla Narzeczonych prowadzony metodą dialogu i rozmowy. W kursie mogą uczestniczyć tylko pary, Ilość miejsc ograniczona.
11. „Przewodnik Katolicki” jest wyłożony na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
12. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.