Ogłoszenia

9 Października 2022 r
28. Niedziela Zwykła
 
1. Dzisiaj, (9.10) o godz. 15.oo zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
2. Trwa październik. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie w dni powszednie i w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.oo.
3. We wtorek (11.10), po Mszy Św. o godz. 18.oo zapraszamy na nabożeństwo ku czci Św. Michała Archanioła z prośbą o uzdrowienie. Prośby i podziękowania do św. Michała Archanioła można składać na kartkach do skarbony na ławkach, po lewej stronie od wejścia do kościoła lub przesłać drogą e-mailową.
4. W środę (12.10) wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana i jezuity.
5. W czwartek (13.10) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, o godz. 18.oo zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny.
6. W sobotę (15.10) wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
7. Za tydzień, w niedzielę (16.10), będziemy obchodzili pod hasłem „Blask Prawdy” XXII Dzień Papieski połączony ze zbiórką do puszek na rzecz Stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
8. Męska wspólnota Lew Judy zaprasza na spotkanie z Donaldem Turbittem – charyzmatycznym świeckim liderem, katolikiem, który założył na całym świecie sieć męskich wspólnot Św. Józefa. Spotkanie pt. W czym jest męska siła? rozpocznie się we wtorek 11 października po Mszy Św. wieczornej o godz.18.oo. Wstęp wolny, zapraszamy.
9. Działająca przy naszej parafii wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza młodzież szkół średnich na Kurs ALPHA. Jest to najpopularniejszy obecnie inicjacyjny kurs wiary, polegający na 10 spotkaniach, podczas których jest czas na pyszny posiłek, intrygujący wykład, dyskusję na ważne życiowe tematy i pogłębienie swojej wiary. Pierwsze spotkanie ALPHA dla osób w wieku od 15 do 19 roku życia odbędzie się w naszym kościele w piątek, 14 października, o godzinie 19.oo.
10. Tradycyjnie, na rozpoczęcie nowego roku akademickiego, pragniemy zaprosić studentów, absolwentów, nauczycieli akademickich do przeżycia rekolekcji pt. „Pamiętaj, kim jesteś”, które w dniach od 16 do 19 października poprowadzi ks. Teodor Sawielewicz. Tegoroczne rekolekcje odbędą się w centrum Bydgoszczy, poszczególne wieczory modlitwy i nauk rekolekcyjnych odbywać się będą w kościołach, które w niedalekiej jeszcze przeszłości były ożywiane środowiskami akademickimi. Zapraszamy do naszej świątyni we wtorek (18.10) na godz. 18.oo Więcej informacji na plakatach.
11. „Przewodnik Katolicki” jest wyłożony na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
12. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.
 
 
 

Ogłoszenia z zeszłego tygodnia

 
 
 
25 września 2022 r 26. Niedziela Zwykła
Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy
 
1. Dzisiaj, w niedzielę (25.09) obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
2. We wtorek (27.09) wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.
3. W środę (28.09) wspomnienie św. Wacława, męczennika.
4. W czwartek (29.09) święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
5. W piątek (30.09) wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
6. W sobotę (1.10) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Będzie to też pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP z rozważaniem o godz. 16.oo, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie, którym rozpoczniemy też miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie w dni powszednie i w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.oo.
7. Za tydzień, w niedzielę (2.10) pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 16.oo z nabożeństwem różańcowym. Msza Św. dla małżeństw niesakramentalnych, czyli cywilnych związków małżeńskich, mających przeszkodę do zawarcia ślubu kościelnego, o godz. 17.oo w kaplicy Matki Bożej.
8. Rozpoczynamy w naszej parafii działalność Szkoły Biblijnej. Będzie to grupa działająca na zasadzie kręgów biblijnych: na cotygodniowym spotkaniu będzie czytanie poszczególnych wersetów, dzielenie się rozumieniem i wątpliwościami co do tekstu oraz wspólna modlitwa. Zapraszamy każdego, kto chce pogłębić swoją wiarę, nauczyć się nowego sposobu modlitwy oraz poznać bogactwo Pisma Świętego. Pierwsze spotkanie kręgu biblijnego odbędzie się w czwartek 6 października o godz. 19.oo.
9. Młodzież klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz starszą, która chce przygotowywać się do przy-jęcia Sakramentu Bierzmowania prosimy o zapisywanie się w kancelarii gdzie też można otrzymać więcej informacji. Pierwsze w tym roku spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania a tydzień w niedzielę, 2 października, po Mszy Św. o 11.oo.
10. Trwa nabór do grupy ministranckiej, którą będzie prowadził o. Paweł Sawiak SJ. Zapraszamy chłopców i dziewczynki w wieku od 7 do 15 lat. Prosimy rodziców przychodzących do naszej parafii, aby zachęcili swoje dzieci do służby przy ołtarzu. Pierwsze spotkanie grupy ministranckiej odbędzie się w niedzielę, 2 października, po Mszy o godz.11.oo. Wszelkie informacje w zakrystii.
11. Ks. Bp Krzysztof Włodarczyk i Wojownicy Maryi zapraszają 1 października na Rodzinny Różaniec ulicami Bydgoszczy. Rozpoczęcie o godz. 11.oo w katedrze bydgoskiej a zakończenie Mszą św. w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej o 12.oo.
12. „Przewodnik Katolicki” z comiesięcznym dodatkiem modlitewnym jest wyłożony na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
13. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.