Ogłoszenia

28 Lutego 2021 r.
2. Niedziela Wielkiego Postu
 
1. Dzisiaj (28.02) w II Niedzielę Wielkiego Postu, która tradycyjnie jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”. Ofiary na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad gentes” można składać do skarbony na środku kościoła, za wszystkie ofiary bardzo dziękujemy.
2. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę krzyżową o godz. 17.3o, a w niedzielę na nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 12.3o.
3. Jutro, w poniedziałek (1.03) będziemy obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w dniu tym zapraszamy na Mszę Św. o godz. 16.oo w intencji Żołnierzy Wyklętych.
4. W środę (3.03) o godz. 18.oo zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie. Modlitwę poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miłość Maryi”.
5. W czwartek (4.03) przypada święto św. Kazimierza Królewicza, będzie to też pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Św. o 16.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 18.oo Msza Św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz za Liturgiczną Służbę Ołtarza i ich Rodziny.
6. W piątek (5.03) pierwszy piątek miesiąca, Msza Św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 16.oo a następnie nabożeństwo i adoracja do drogi krzyżowej.
7. W sobotę (6.03) przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP z rozważaniem o godz. 16.oo, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie.
8. Za tydzień trzecia Niedziela Wielkiego Postu (7.03), która będzie też pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy Św. o godz. 16.oo adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza Św. dla małżeństw niesakramentalnych, czyli cywilnych związków małżeńskich, mających przeszkodę do zawarcia ślubu kościelnego, o godz. 17.oo w kaplicy Matki Bożej.
9. Informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, zaczną się 21 marca, w 5 Niedzielę Wielkiego postu, prosimy zarezerwować sobie czas na ten „mocny” akcent Wielkiego Postu.
10. „Przewodnik Katolicki” z comiesięcznym dodatkiem modlitewnym jest wyłożony na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
11. Kandydatów do klasy zerowej i pierwszej wraz z ich rodzicami serdecznie zapraszamy do Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Nowodworskiej 17 w Bydgoszczy na Drzwi otwarte, które odbędą się w dwóch terminach do wyboru: w sobotę, 13 marca, na godz. 10.oo,11.oo i 12.oo oraz na kolejną sobotę, 20 marca, na godz. 12.oo,13.oo i 14.oo. Podczas Drzwi otwartych szczegółowo omówiony zostanie program pracy szkoły oraz zasady rekrutacji. Spotkania będą odbywać się z zachowaniem obwiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
12. Prosimy o zachowywanie w świątyni obowiązujących przepisów i kierując się przykazaniem miłości, w kościele zachowujemy bezpieczną odległość oraz zakładamy maseczki (zdejmujemy je tylko w chwili przystępowania do Komunii Św.). Pamiętajmy o tych wymaganiach i chrońmy nasze i bliźnich zdrowie.
13. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii. Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub do biura parafialnego. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Parafii: Bank Ochrony Środowiska S.A. 37 1540 1027 2001 7500 2642 0001.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.
 
 

Ogłoszenia z zeszłego tygodnia

 
21 Lutego 2021 r.
1. Niedziela Wielkiego Postu
 
1. Dzisiaj (21.02) I Niedzielę Wielkiego Postu, dzisiaj tez przypada 10. rocznica śmierci o. Czesława Chabielskiego TJ (+ 2011 w Gdyni), Msza Św. w intencji + o. Czesława o godz. 11.oo, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
2. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę krzyżową o godz. 17.3o, a w niedzielę na nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 12.3o.
3. W poniedziałek (22.02) święto Katedry św. Piotra Apostoła.
4. Za tydzień w drugą Niedzielę Wielkiego Postu (28.02) zbiórka na Misyjne Dzieło Pomocy Ad gentes.
5. „Przewodnik Katolicki” jest wyłożony na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
6. Prosimy o zachowywanie w świątyni obowiązujących przepisów i kierując się przykazaniem miłości, w kościele zachowujemy bezpieczną odległość oraz zakładamy maseczki (zdejmujemy je tylko w chwili przystępowania do Komunii Św.). Pamiętajmy o tych wymaganiach i chrońmy nasze i bliźnich zdrowie.
7. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii. Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub do biura parafialnego. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Parafii: Bank Ochrony Środowiska S.A. 37 1540 1027 2001 7500 2642 0001.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.