Ogłoszenia

20 Czerwca 2021 r.
12. Niedziela Zwykła
 
1. Dzisiaj (20.06) o godz. 17.3o zapraszamy na ostatnie przed wakacjami uwielbienie „Jezus w centrum Bydgoszczy”, oprócz muzyki, śpiewu, uwielbienia Boga, będzie też dobra konferencja duchowa.
2. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Nabożeństwa czerwcowe codziennie, w nie-dzielę i dni powszednie po Mszy Św. o godz. 16.oo.
3. W poniedziałek (21.06) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – jezuity, patrona studentów i ministrantów.
4. W środę (23.06) obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
5. W czwartek (24.06) przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przy-gotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.oo.
6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Za ten kończący się rok szkolny podziękujemy za tydzień podczas Mszy Św. o godz. 11.oo.
7. Trwa rok św. Ignacego, w tym okresie w naszym kościele (świątyni jubileuszowej) można co-dzienne uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
8. Prosimy o zachowywanie w świątyni obowiązujących przepisów i kierowanie się przykazaniem miłości. W świątyni zachowujemy bezpieczną odległość i zakładamy maseczki (zdejmujemy je tylko w chwili przystępowania do Komunii Św.). Pamiętajmy o tych wymaganiach i chrońmy nasze i bliźnich zdrowie.
9. „Przewodnik Katolicki” oraz „LʼOsservatore Romano” są wyłożone na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
10. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii. Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub do biura parafialnego. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Parafii: Bank Ochrony Środowiska S.A. 37 1540 1027 2001 7500 2642 0001.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.
 
 

Ogłoszenia z zeszłego tygodnia

 
 
16 Maja 2021 r.
7. Niedziela Wielkanocna
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 
1. Dzisiaj (16.05) 7. Niedziela Wielkanocna, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w dniu dzisiejszym przypada też Uroczystość św. Andrzeja Boboli patrona Polski i naszej parafii. Ze względu na niedzielną Uroczystość Pańską obchody liturgiczne św. Andrzeja odbędą się jutro, w poniedziałek (17.05), serdecznie zapraszamy na Mszę Św. odpustową o godz. 18.oo.
2. Comiesięczne spotkanie uwielbieniowe Jezus w Centrum Bydgoszczy tym razem odbędzie się dziś, 16 maja, o godzinie 17.30. Spotkanie poprowadzi o. Paweł Sawiak TJ oraz wspólnota Ogród Chwały z Bydgoszczy. Zapraszamy na czas radosnego uwielbienia, dobrą konferencję duchową i adorację.
3. Maj, to miesiąc tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie po Mszy Św. o godz. 16.oo, w tym tygodniu z nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
4. We wtorek (18.05) o godz. 18.oo, Bydgoski Klub Inteligencji Katolickiej (KIK) zaprasza na Mszę Św. dziękczynną za 40 lat działalności Klubu oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata pracy.
5. W czwartek (20.05) podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 18.oo, w naszej świątyni rozpoczniemy obchodzony w Kościele a szczególnie w naszym zakonie Rok Św. Ignacego Loyoli. Św. Ignacy(1491-1556) został ranny w bitwie o Pampelunę dnia 20 maja 1521 roku. To wydarzenie zapoczątkowało proces jego przemiany duchowej, który z próżnego rycerza zmienił go w pokornego żołnierza Jezusa Chrystusa. W ramach obchodów Roku Ignacjańskiego będziemy Was zapraszać do udziału w najróżniejszych inicjatywach przypominających sylwetkę świętego Założyciela i popularyzujących duchowość ignacjańską. Na mocy dekretu Penitencjarii Apostolskiej z dnia 24 marca 2021 roku nasz kościół będzie na czas trwania Roku Ignacjańskiego świątynią jubileuszową, którą pobożnie nawiedzając będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Podczas Mszy Św. o godz. 18.oo zapraszamy na comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Ignacego Loyoli, patrona małżeństw proszących o dar potomstwa i matek w ciąży.
6. Jak już zapewne wszyscy wiedzą, we wtorek, papież Franciszek przyjął rezygnację ks. biskupa Jana i nasza diecezja oczekuje na wybór nowego ks. bp. Ordynariusza. Pamiętajmy w naszych modlitwach o biskupie seniorze, pierwszym biskupie diecezji bydgoskiej i trwajmy w modlitwie o dobry i szybki wybór nowego biskupa ordynariusza. Obejmijmy też modlitwą ks. bp. Wiesława, który jako administrator papieski tymczasowo zarządza naszym lokalnym kościołem.`
7. Działająca przy naszej parafii Wspólnota Mężczyzn „Lew Judy” zaprasza wszystkich panów na konferencję „Męski Świat”. Dwoje psychologów rodzinnych oraz o. Paweł Sawiak TJ zajmą się tematem męskiego postrzegania, Boga, siebie oraz otaczającego świata. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 22 maja o godzinie 10.oo, zakończy się Mszą o 12.3o.
8. Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz o. Proboszcz Piotr Twardecki TJ zapraszają (w sobotę) 22 maja 2021 r. o godz. 19.oo do naszej świątyni na galowy koncert „Cisza Dokoła” z okazji 120. rocznicy urodzin Prymasa Tysiąclecia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W koncercie występują gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej: Małgorzata Kulińska, Andrzej Niemierowicz, Andrzej Jurkiewicz, Bogusław Pikała oraz nasz o. Rafał Kobyliński TJ. Prowadzenie p. Kazimierz Kowalski. Wstęp wolny
9. Za tydzień, w niedzielę (23.05) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będzie to też koniec Okresu Wielkanocnego.
10. Przypominamy, że w kościele w czasie nabożeństw może przebywać 50 na dole i dodatkowo 30 osób na chórze. Prosimy o zachowywanie w świątyni obowiązujących przepisów i kierowanie się przykazaniem miłości. W świątyni zachowujemy bezpieczną odległość (1,5 metra – także w kolejce do konfesjonału) i zakładamy maseczki (zdejmujemy je tylko w chwili przystępowania do Komunii Św.). Pamiętajmy o tych wymaganiach i chrońmy nasze i bliźnich zdrowie.
11. „Przewodnik Katolicki” jest wyłożony na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
12. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii. Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub do biura parafialnego. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Parafii: Bank Ochrony Środowiska S.A. 37 1540 1027 2001 7500 2642 0001.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.