31 grudnia 2017 – Święto Świętej Rodziny

31 grudnia 2017 – Święto Świętej Rodziny

 1. Dzisiaj przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy św. o godz. 13,oo odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżonków do wspólnej modlitwy. O godz. 15,oo dla dzieci nabożeństwo kolędowe przy żłóbku. O godz. 17,3o Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18,oo Msza św. na zakończenie Starego Roku i okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Podziękujmy Bogu za otrzymane łaski w mijającym roku i prośmy o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 20,oo.
 2. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Z tej okazji wszystkim Drogim Parafianom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego Sanktuarium składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask, nieustannej opieki Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz wszelkiej pomyślności w codziennym życiu. Niech Boży pokój i radość zagoszczą w sercach każdego z nas. Szczęśliwego Nowego Roku! W Nowy Rok pierwsza Msza św. o godz. 9,oo; pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. W łączności z Mszą św. o godz. 10,15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo o pokój w świecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. We wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu – Biskupów i Doktorów Kościoła.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota stycznia. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Klubie „Emaus”. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i 18,oo. Okazja do spowiedzi św. podczas Mszy św. porannych i wieczorem od godz. 17,3o. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 16,3o a o godz. 17,oo Msza św. I piątkowa dla dzieci. Prosimy Rodziców by dopilnowali spowiedzi św. i Komunii św. I piątkowej swoich pociech.
 5. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie nazywana Świętem Trzech Króli. Zachęcamy do udziału w V Bydgoskim Orszaku Trzech Króli. W sobotę Msze św. jak w każdą niedzielę. W łączności z każdą Mszą św. święcenie kredy i kadzidła. Podczas Mszy św. o godz. 11,3o ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za zwycięstwo w Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę rodzinną. Nasz chór parafialny serdecznie zaprasza o godz. 17,oo na Koncert Kolęd, podczas którego będzie okazja do wspólnego kolędowania. Gorąco polecamy i zachęcamy całe rodziny. Ofiary zbierane na tacę w sobotę są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Bóg zapłać za wsparcie działalności misyjnej polskich misjonarzy. Tego dnia przypada też I sobota miesiąca.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Z racji I niedzieli do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ostatnie nabożeństwo kolędowe dla dzieci przy żłóbku o godz. 15,oo. Natomiast o godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. Zapraszamy.
 7. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy w sobotę 13 stycznia. Nowych chętnych można zgłaszać w zakrystii lub Biurze Parafialnym do 11 stycznia włącznie.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Jeszcze tylko cud” – o bliskim wyniesieniu na ołtarze Prymasa Tysiąclecia; „Przewodnik po kolędzie” – wskazówki jak przyjąć księdza i nie zmęczyć siebie i jego; „Za kulisami orszaku” – o organizacji Orszaku Trzech Króli; „Jak myśli Papież” – rozmowa z o. Kasprem Kaproniem, misjonarzem w Boliwii o gestach i słowach Franciszka. Zachęcamy do nabycia i lektury.
By | 2018-01-02T19:22:13+00:00 Listopad 9th, 2017|Blog|1 Comment

About the Author:

One Comment

 1. Komentator WordPress 9 listopada 2017 at 12:33 - Reply

  Cześć, to jest komentarz.
  Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran Komentarze w kokpicie.
  Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.

Leave A Comment